Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκαν και φέτος οι ναυτοπροσκοπικοί αγώνες Θεσσαλονίκης προσφέροντας ένα εκπληκτικό θέαμα στα κύματα του Θερμαϊκού στις 6 & 7 Μαϊου!
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2023/05/agones2023-9.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2023/05/agones2023-6.jpg)
Με τη συμμετοχή 12+ φαλαινιδών, 10 optimist, δύο μηχανοκίνητων σκαφών συνοδείας, 65 λυκοπούλων, περισσότερων από 70 ναυτοπροσκόπων και ενός πληρώματος από την Κέρκυρα που με μεγάλη χαρά συμμετείχαν στο φετινό αγώνισμα της “Ιστιοπλοϊας”, η βάση ναυτοπροσκόπων “Νικόλαος Πρίντζιος” γέμισε με χρώματα και αγωνιστικό πνεύμα!
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2023/05/agones2023-2.jpeg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2023/05/agones2023-4.jpg)
Στους φετινούς αγώνες πραγματοποιήθηκαν έξι κατηγορίες αγώνων, μία μεγάλη συνάντηση Λυκοπούλων, ένα διήμερο για τις ναυτοπρόσκοπικές ομάδες, καθώς και η επιθεώρηση σκαφών και πληρωμάτων από το πολεμικό ναυτικό!
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2023/05/agones2023-3.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2023/05/agones2023-5.jpg)
Τα αποτελέσματα των αγώνων:
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2023/05/agones2023-apotelesmata-3.jpeg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2023/05/agones2023-apotelesmata-2.jpeg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2023/05/agones2023-apotelesmata-1.jpeg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2023/05/agones2023-apotelesmata-4.webp)
Συγχαρητήρια σε όλα τα πληρώματα που έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό!
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2023/05/agones2023-7.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2023/05/agones2023-8.jpg)