Στις 28 Οκτωβρίου, οι Πρόσκοποι συμμετείχαμε στην Κεντρική Παρέλαση της Θεσσαλονίκης
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_11.jpg)
Για πρώτη φορά μετά τους περιορισμούς της πανδημίας εμφανιστήκαμε σε πλήρη παράταξη
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_24.jpg)
Συγκεκριμένα συμμετείχαν τα Συστήματα της Τοπικής Εφορείας Τούμπας (8ο, 20ο, 21ο), Αναλήψεως (10ο και 11ο), Αγίου Δημητρίου (1ο, 2ο, 7ο και 16ο) και Λευκού Πύργου (1ο, 2ο, 4ο, 6ο, 7ο)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_23.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_12.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_22.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_21.jpg)
Λυκόπουλα, Πρόσκοποι, Ανιχνευτές, Μέλη Προσκοπικών Δικτύων και Ενήλικα Στελέχη παρέλασαν ενώπιον της Α.Ε. Προέδρου της Ελληνικής Δημοκρατίας Κατερίνας Σακελλαροπούλου και απέσπασαν το θερμό χειροκρότημα και τα θετικά σχόλια όλων των παρευρισκομένων
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_14.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_20.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_19.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_17.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_16.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_15.jpg)
Στην παρέλαση συμμετείχαν και οι 1η & 41η Κοινότητες Αμπελοκήπων Αθηνών που βρέθηκαν στην Θεσσαλονίκη για το τριήμερο στα πλαίσια προσκοπικής εκδρομής τους!
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_18.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_10.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_9.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_8.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_3.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_6.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_7.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_4.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_5.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_1.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parelasi-28-10-2022_13.jpg)
Δείτε το βίντεο: