Την Κυριακή 27/11/2022 οι αναμνήσεις από τις καλοκαιρινές δράσεις των τμημάτων ξυπνήσαν για τους Ανιχνευτές των Προσκόπων Θεσσαλονίκης.
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parousiaseis-mdy-2022-5.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parousiaseis-mdy-2022-3.jpg)
Στον φιλόξενο χώρο του Δημοτικού Συμβουλίου Θεσσαλονίκης 80 περίπου Ανιχνευτές και Ενήλικα στελέχη παρουσίασαν τις όμορφες στιγμές των Μεγάλων δράσεων που πραγματοποίησαν το καλοκαίρι που μας πέρασε.
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parousiaseis-mdy-2022-13.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parousiaseis-mdy-2022-6.jpg)
Η κοινότητα που εντυπωσίασε περισσότερο τους Ανιχνευτές με την παρουσίαση τους ήταν η 1η Κοινότητα Τ.Ε. Καλαμαριάς – Ανθεμούντας & 1η Κοινότητα Χαλάστρας Τ.Ε. Μεγάλου Αλεξάνδρου, επίσης η 1η Κοινότητα Τ.Ε. Καλαμαριάς – Ανθεμούντας κέρδισε την 1η θέση στις φωτογραφίες δράσης & τοπίου.
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parousiaseis-mdy-2022-7.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parousiaseis-mdy-2022-4.jpg)
Παράλληλα έγινε και παρουσίαση από τις Κοινότητες που συμμετείχαν στη δράση του κλάδου της Περιφέρειας μας σχετικά με την δράση που υλοποιούνταν στην πόλη μας με τίτλο “Open House”.
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parousiaseis-mdy-2022-12.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parousiaseis-mdy-2022-11.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parousiaseis-mdy-2022-8.jpg)
Τα αποτελέσματα ήταν εκπληκτικά και η Κοινότητα που εντυπωσίασε περισσότερο ήταν η 16η Κοινότητα Πεύκων Τ.Ε. Αγίου Δημητρίου.
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parousiaseis-mdy-2022-1.jpg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2022/11/parousiaseis-mdy-2022-2.jpg)