Την Κυριακή 3 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκαν σε ζεστό, οικογενειακό κλίμα οι παρουσιάσεις των Μεγάλων Δράσεων Υπαίθρου, που έκαναν οι Κοινότητες των Ανιχνευτών της Θεσσαλονίκης, το καλοκαίρι που μας πέρασε!
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2023/12/parousiaseis-mdy2023-9.jpeg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2023/12/parousiaseis-mdy2023-8.jpeg)
Οι Κοινότητες των Ανιχνευτών παρουσιασαν τα μέρη που τους φιλοξενησαν, τις δράσεις τους και την προσφορά τους στο κοινωνικό σύνολο και πήραν ιδέες για τις επόμενες που θα οργανωθούν του χρόνου.
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2023/12/parousiaseis-mdy2023-6.jpeg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2023/12/parousiaseis-mdy2023-5.jpeg)
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2023/12/parousiaseis-mdy2023-4.jpeg)
Παράλληλα με τις Παρουσιάσεις ετρεξαν και Διαγωνισμοί φωτογραφίας και καλύτερης παρουσίασης με τους νικητές να λαμβάνουν χρηστικά δώρα από τον Κλάδο.
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2023/12/parousiaseis-mdy2023-3.jpeg)
Στην κατηγορία ΜΔΥ νικήτρια ηταν η 1η Κ.Α. Χαλάστρας ενώ στην κατηγορία Δράση Κοινότητας νικήτρια ήταν η 1η Κ.Α. Θέρμης.
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2023/12/parousiaseis-mdy2023-2.jpeg)
Ως καλύτερη παρουσίαση βραβεύτηκε η ΜΔΥ της 2ης Ν/Π Λευκού Πύργου, 3ης Ν/Π Παύλου Μελά, 3ης Α/Π Αμπελοκήπων και 7ης Α/Π Μετεώρων στα Ζαγοροχώρια και την Κέρκυρα.
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2023/12/parousiaseis-mdy2023-1.jpeg)
Συγχαρητήρια σε όλους!