Με τον Δήμαρχο του Δήμου Αμπελοκήπων – Μενεμένης, κύριο Λάζαρο Κυρίζογλου, συναντήθηκαν ο Περιφερειακός Έφορος Προσκόπων Θεσσαλονίκης κύριος Παναγιώτης Μανασσής και στελέχη της Περιφέρειας μας.
![](https://scoutsofthessaloniki.gr/wp-content/uploads/2020/02/84290828_2656216854611021_6073601360232710144_n-1.jpg)
Εθιμοτυπική η συνάντηση προς ενημέρωση του Δημάρχου, σχετικά με τα 110 Χρόνια του Σώματος Ελλήνων Προσκόπων, καθώς και των δράσεων που έχει προγραμματίσει η Περιφερειακή Εφορεία Προσκόπων Θεσσαλονίκης.
Τόσο ο Δήμαρχος όσο και ο Περιφερειακός Έφορος βρίσκονται δίπλα στα Προσκοπικά Συστήματα, που εμπίπτουν στα όρια του Δήμου Αμπελοκήπων- Μενεμένης, για να λυθούν όσα προβλήματα υπάρχουν και να αναπτυχθεί ο Προσκοπισμός σε κάθε γειτονιά.!